O życiu i jego przejawach - z Piotrkiem i Grześkiem w rolach głównych
O autorze

  Statystyki
stat4u

niedziela, 18 września 2016

Ostatnio chodzili po osiedlu Świadkowie Jehowy.

Ponieważ - jak wiadomo - jesteśmy złośliwe małpy, postanowiliśmy podyskutować z nimi.

Niestety Skorupiak popełnił błąd strategiczny i w pierwszej rozmowie coś mu się wymsknęło na temat dominikanów - nic ogólnie groźnego, ale wynikało z tego jasno, że my z tych okolic. Panienki zamiast od razu przyjść i nawracać zaproponowały, ze przyjdą w sobotę, czyli wczoraj.

Nie ma sprawy, nawet lepiej.

I nie przyszli.

Nie, żeby nas to specjalnie zdziwiło, raczej spodziewaliśmy się czegoś takiego. Już kiedyś  z nimi rozmawialiśmy u nas i skończyło się tym, że panie przypomniały sobie o włączonym żelazku czy innym garnku na gazie i wycofały się na z góry upatrzone pozycje w trybie raczej nagłym. A taka fajna dyskusja była...

Od tego czasu nasz adres pewnie figuruje u nich na czarnej liście. A już na pewno nie wypuszczą do nas niedoświadczonych owieczek, bo jeszcze się okaże, że to my ich przekonamy, a nie oni nas :)

Piotrek był najbardziej zawiedziony - tyle sprzątania na nic :)

sobota, 10 września 2016

- O, idą moje dziewczyny! - zawrzasnął Grzechot na widok czterech nastolatek przechodzacych obok.

- Liczba mnoga? Synu, to ile ty masz tych dziewczyn? - zaniepokoiłam się.

- Wszystkie, mamusiu!

 

Hm. Haremik? Ale nie za wcześnie aby?

środa, 07 września 2016

Wredna jestem, jak ogólnie wiadomo.

W związku z powyższym postanowiłam sprawdzić, jakie jest zainteresowanie "Smoleńskiem" n najbliższym kinie.

Wiem, że do piątku jeszcze cały jutrzejszy dzień. I że nie wszyscy rezerwują przez internet, większość po prostu staje w ogonku do kasy. Ale całe 17 osób  na 10 seansów to i tak wynik z lekka kompromitujący. ZObaczę jutro, czy cokolwiek przybędzie :)

A jak Pytonowa dyrektorka będzie chciała ich pogonić, to nie puszczę. Nie będzie mi dziecko traciło czasu na takiego szkodliwego gniota fałszjącego historię i kiepsko nakręconego.

Swoją drogą, zachwycił mnie manewr pani Agaty Kornhauser-Dudy, która zamiast na premierę Smoleńska poszła sobie z córką do kina na Woodego Allena :). Jaśniej nie mogła pokazać, co o tym cyrku myśli.

Niezmiennie jedyym pozytywnym skojarzeniem ze Smoleńskiem pozostaje ballada Okudżawy...

poniedziałek, 05 września 2016

Rodzicielskie judo męczące jest okrutnie.

Dyskusja z osobnikiem, który czegoś chce, nie bardzo wie dlaczego i właściwie czego dokładnie też nie wie, próbuje pyskować, kłócić się i postawić na bliżej nieokreślonym swoim.

Po kilku rundach bez podnoszenia głosu i nie dając sie wyprowadzić z równowagi jesteśmy oboje ze Skorupiakiem złachani jak psy. Ale za to z Potomkiem udało się dojść do porozumienia :)'

Grunt to trening. Okazji nie brakuje...

środa, 10 sierpnia 2016

Moją Mamę to bezpieczniej puścić do jubilera niż do księgarni....

poniedziałek, 08 sierpnia 2016

Obudziłam się z myślą że ostrzygę dziś Piotra.  Zarósł już jak krzaczek i dobrze byłoby skrócić go przed obozem.

Zapomniałam tylko o jednym drobiazgu.

 Piotrek na obóz wyjechał dwa dni temu....

środa, 03 sierpnia 2016

W ciągu ostatniego miesiąca cztery osoby - w różnych sytuacjach, nie znające siebie wzajemnie (mnie zresztą też) zakwestionowały mój wiek.

W dwóch przypadkach nie były w stanie uwierzyć, że nie tylko mam już dwójkę dzieci, ale te dzieci są dobrze podrośnięte, a ja jednak nie zaczynałam się rozmnażać w podstawówce :).

Pozostałe dwie osoby odmłodziły mnie nieco mniej, ale i tak były w szoku słysząc, że przekroczyłam czterdziestkę - z przyczyn administracyjnych miały mój pesel przed nosem, więc trudno im było dyskutować, ale niedowierzanie było widoczne.

I to jest znacznie lepsza motywacja do odchudzania niż wszelkie gadanie o zdrowiu. Jak schudnę do zakładanych rozmiarów, to nikt nie uwierzy, że mam więcej niż 28 lat :).

Nieoproszona rada dla wszystkich, którzy chcą się odmłodzić:

Zamiast wydawać pieniądze na tony kosmetyków, po prostu się ładnie uśmiechnij, tak serdecznie i od środka. Działa dużo lepiej, niż makijaż.

 

niedziela, 31 lipca 2016

Pietruszek wrócił z obozu.

Jak ja się za nim stęskniłam! Ale nie robiłam obciachu wydzwaniając ani szlochając przy autokarze ;)

czwartek, 28 lipca 2016

Siedzę w poczekalni do lekarza. Długo, nudno - standard. 

Dialog obok:

-Ja to, proszę pani, trzy lata byłem w Grecji....

- To miał pan okazję obejrzeć piramidy i Kleopatrę -= wykrzyknęła z podziwem sąsiadka.

 

Kurtyna

piątek, 15 lipca 2016

Pojeździłam sobie dzisiaj na kółeczku!!!!

Po raz pierwszy jechałam GDZIEŚ a nie przed siebie, byle jechać, a jak nie dojadę to co z tego. Tym razem wybrałam się do rodziców - oczywiście z metrem po drodze, nie dałabym rady tej trasy w całości przejechać, a i nie wiem, czy starczyłoby mi baterii, w końcu ważę więcej niż Piotrek.

Zadowolona jestem bardzo, chyba przestanę już się tak opatulać przeciwwywrotnie, bo nieźle opanowałam zeskakiwanie z kółka, jak zaczyna mi uciekać. Nie będzie mi tak koszmarnie gorąco. Kask i ochraniacze na nadgarstki może jeszcze zostawię na jakiś czas, ale kurtka i owijki na nogi - do szuflady!!!!

Fajne, jak gapią się za mną faceci młodsi ode mnie o połowę. Mam co prawda pełną świadomość, że to nie z zachwytu nad mą delikatną i eteryczna urodą tylko zainteresowanie kółkiem, ale i tak fajnie jest :).

A jeszcze dostałam od taty wyciąganą rączkę, tak że nie musze nosić kółka w garści po schodach czy w metrze, tylko jedzie samo niczym walizka na kółkach.

Żyć nie umierać! I jeździć!

Kocham czereśnie. Mogę je jeść na wiadra.

Skorupiak od lat wieszczył ponuro, że mi w końcu zaszkodzą - pewnie sam chciał zjeść. Chociaż nie, on preferuje wiśnie, za którymi ja nie przepadam.

I wykrakał.

Wczoraj na pestce straciłam po raz kolejny ten sam ząb. Już był ileś razy łatany, po raz pierwszy dał o sobie znać na miesiąc przed urodzeniem Grzesia. Wizyta na fotelu dentystycznym  w dwupaku z wierzgającym Potomkiem w środku to atrakcja niezwykle specyficzna i raczej jej nie polecam.

Potem poleciało mi pół tego łatania poprzedniego tuż przed świętami  BN. Zaklajstrowane.

Teraz poszło właściwie wszystko, złamał się drań poniżej dziąsła. A do tego jest nadal żywy.  Podobno to się rzadko zdarza, żeby żywy ząb tak się złamał.

Chyba odziedziczyłam po Rodzicielce jej talent wo wyrafinowanych pomysłów medycznych...

niedziela, 10 lipca 2016

Grzechot wyzdrowiał, po pięciu dniach z temperaturą w okolicach 40 stopni. Jutro ma pójść do przedszkola.

 W związku z powyższym właśnie wylało się z niego sporo paskudnej brązowej brei. Nie mam pojęcia, po czym, bo żadnych odgrzewanych wczorajszych czy przedwczorajszych obiadków nie było.

Załamka.

wtorek, 05 lipca 2016

No właśnie.

Już się cieszyłam, że będę miała trochę wolności, Grzechotek w pracowym przedszkolu wakacyjnym u mojego taty, Piotrek na obozie, a ja będę mogła poszukać pracy, pójść na kijki czy na siłownię - zacząć jakoś żyć i robić cokolwiek poza kwoczeniem dzieciom.

Nic z tego. Grzesiek jest chory.

Zaczęło się w piątek, kiedy musiałam wrócić wcześniej z porządkowania cmentarza Żydowskiego, bo zaczął marudzić i skwierczeć. A potem już poszło, od tego czasu ma te prawie 40, trudno zbijalne i tylko na dwie -trzy godziny, potem znowu rośnie.

Jeśli potwierdzą się nasze podejrzenia, że to mononukleoza, to mam miesiąc z Grzesiem na karku jak w dziób dał. Albo więcej.

Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz Mu o swoich planach.

Musial się nieźle bawić.

Grzesiek ma obecnie 38,3. Celsjusza, czyli temperatura zdecydowanie za wysoka.

Brykał, robił brzuszki na moich kolanach, ganiał się z Piotrkiem, mieliśmy głupawkę potężną.

To była ta zdrowsza wersja Grzechotniczka.

Jak jest gorzej, to ma 39,7, siedzi albo leży wczepiony we mnie, skarży się, że boli go głowa. Nie je, dużo pije, nie chce się bawić, mimo że Pyton staje na głowie, żeby go rozweselić.

Najpierw podejrzewałam udar cieplny, ale to trwa już za długo, temperatura w okolicach czterdziestu stopni już piąty dzień.

Prawdopodobnie mononukleoza. Jutro badania i znowu do lekarza.

^%&^$$%^*#$%^#*#*#*. Cenzuralniej nie potrafię.

 

To już kiedyś było - to jak państwo z nim wytrzymujecie, jak jest zdrowy?

niedziela, 03 lipca 2016

Jarkacz znowu powiedział samą prawdę, chociaż chyba mu się wymsknęła nieco przypadkowo i natychmiast została skorygowana. Ale padło i poszło w eter:

- Nasze rządy będą przeciwieństwem rządów prawa! - ogłosił wszem i wobec.

Ja mam tylko jedną poprawkę, nie będą, ale już są. Poza tym wszystko się zgadza.

I tylko tak się zastanawiam, czemu on się tak tym chwali? No cóż, kiedyś już przyznał, że nikt mu nie wmówi, że czarne jest czarne a białe - białe. I konsekwentnie się tego trzyma. 

sobota, 02 lipca 2016

Postanowiłam wygospodarować parę godzin dla siebie. Akurat technicznie było to możliwe, chłopaki zaopiekowane (dzięki, tato!) - okazja jest, to łapać.

Warunkiem było to, żeby zajęcie nie istniało na żadnej liście spraw do załatwienia, zaległych, takich co to dobrze by było itp. Po prostu nigdzie.

Znalazłam.

Właśnie trwa akcja porządkowania Cmentarza Żydowskiego, potrzebują wolontariuszy. To poszłam. W piątek pół dnia robiłam za wyrwiklona, chociaż i parę samosiejek dębowych też wyrwałam. Jak coś już za żadne skarby nie dawało się wyrwać z korzeniami, to dostawało sekatorem w łeb. I na ognisko.

Wyglądało to niesamowicie: stary cmentarz - najstarsza część, z poprzewracanymi, zmurszałymi, zarośniętymi nagrobkami, a w środku tego ognisko. Coś trzeba było z tym zielskiem zrobić, ilość taka, że noszenie do bramy nie wchodziło w rachubę, a fajczyło się szybko. Jakiś taki ofiarny klimacik się zrobił :).

A przy okazji porcja gimnastyki i miłe poczucie, że zrobiłam coś dla innych. Nie dlatego, ze musiałam, ale WYŁĄCZNIE z własnej woli. Bardzo przyjemne zjawisko :)

 

Niestety wszystko co dobre szybko się kończy, tuż przed końcem roboty zadzwonił mi Piotrek - okazało się, że Grzegorz marudzi u Dużego w pracy i chyba najlepiej, jak ich zabiorę do domu. To zabrałam.

I słusznie, gdyż niestety Grzechota zwyczajnie znowu przygrzało. Nie dopilnowałam, żeby nosił czapkę (a on tego nie lubi i jak się gwoździkiem nie przybije, to nie nosi) i efekt wiadomy. Do tego on źle reaguje na wysoką temperaturę - widać było od samego początku, jak w lutym dwutygodniowy maluch darł mi się wniebogłosy, dopóki nie rozebrałam go do samego bodziaka - jeszcze skarpetki tolerował czasami, a tak poza tym- gołe nogi, krótki rękaw i dopiero wtedy da się żyć. W lutym!!!!

W rezultacie dziś Grzesiek ma przez cały dzień w okolicach 39 stopni, nie bardzo daje się to zbijać lekami, więc stale go przecieram wilgotną szmatką. Wczepiony w mamę, gorący jak piec - tylko o tym marzyłam, gdy na zewnątrz jest 35 stopni!!!

Na basen bym poszła.... Może się uda któregoś dnia...

poniedziałek, 27 czerwca 2016

Brytyjczycy są konsekwentni. Powiedzieli, że mają dość  i wyszli. Brexit odsłona druga przy pomocy Islandii.

Swoją drogą do czego to doszło, że JA OGLĄDAM MECZ!!!! I to nawet nie naszych. Niebywałe. Ale jak już okazało się, że niespodziewanie wyleciała Hiszpania to uznałam, że warto sprawdzić, czy ktoś nie wykopie i Angoli.

No i wykopał. Do tego po naprawdę ciekawym meczu, nie to co wczoraj, kiedy to smęty jakieś się snuły, Chorwacja z Portugalią grały tak, jakby obu stronom zależało, żeby jednak kto inny się z nami męczył w czwartek :).

ALe żebym ja na starość zaczęła Euro oglądać... Toż to naprawdę świat się kończy :)

piątek, 24 czerwca 2016

Świadectwo w łapce, kapcie ze szkoły zabrał.

Piotrek ma wakacje.

On jest szczęśliwy, ja odrobinę mniej - tez bym chciała mieć wolne i nawet wiem, co bym z nim zrobiła.

czwartek, 23 czerwca 2016

Miałam piękne plany.

Chciałam pójść na śpiewanki. Ostatnie dwa razy opuściłam, ciągnęło mnie bardzo.

Zamieniłam je na wizytę u lekarza, diagnozę zapalenia gardła i antybiotyk.

Dziękuję za taką zmianę.

No to pierwsza noc poza domem za nami. Wbrew temu czego się spodziewałam, nie wrócił mały, tchórzliwy Rupeczek. PPo Bramsie spodziewałam się takiego numeru, ale RupKotek raczej nie bywał taki dzielny, a tu proszę.

Nerwowo było, nie powiem. Szukałam Frania do 23.30,potem się poddałam. Wtedy nie wytrzymał Skorupiak, łaził w nocy chyba godzinę. Bez skutku.

A jak się obudziłam o 5rano, to włóczęga siedział na dachu garażu.

Och, kocie....

środa, 22 czerwca 2016

Grzechot postanowił pomalować farbami. Proszę bardzo, niech maluje. Dostał farby, pędzle papier, podkładkę i co tam mu jeszcze było potrzebne - i hulaj dusza.

W pewnym  momencie poinformował mnie, że ma mokra bluzkę - wylał sobie na nią wodę.

Nie jest to tragedia, zaproponowałam, żeby poszedł do pokoju, zdjął mokre ubranko i przebrał się w suche. I zajęłam się swoją robotą.

A był to błąd.

Co prawda Wąż Młodszy był w tym samym pokoju co ja, ale akurat krzesło stało w sposób zasłaniający mi go dokładnie. W związku z czym dopiero jak się odezwał do mnie, zobaczyłam, że wprawdzie zdjął mokrą bluzeczkę, ale nie uznał za stosowne zastąpić jej suchą. tylko namalował sobie na brzuszku czarne coś. Coś zasadniczo było jednym wielkim maziajem, takim na pół Grzesia.

Stwierdziłam, że właściwie, nie ma co się kłócić, rozebrałam gada, wstawiłam do wanny i... pozwoliłam Piotrkowi domalować go do końca :))))

Obaj byli przeszczęsliwi, a ja się tylko zastanawiałam z lekkim niepokojem, jak to będzie schodzić. no ale to plakatówka, a nie olejna.....

Zeszło ładnie, chłopaki szczęśliwe.

I tak oko uczciliśmy zakończenie edukacji w tym roku szkolnym (Piotrek jutro ma wycieczkę).

 

Ani chybi rożnie mi artysta. Kariera pewna!!!

poniedziałek, 20 czerwca 2016

Koty podpędziły nam kota.

A właściwie to jeden, nasz maleńki, tchórzliwy Rumpeczek.

Brams włóczy się po okolicy już bezproblemowo, wraca na gwizdanie i jest ok.

Rupek dotąd chodził tylko po tarasach sąsiadów, na które ma bezpośrednie wyjście z kuchennego okna. Dziś tam z wdziękiem polował na motylki. Potem jednak zszedł na dół i gdzieś razem poszli. Na pewno wrócili, bo potem znów go widziałam na tarasach.

A jak odgwizdałam kotom p0owrót w rodzinne pielesze, to pojawił się tylko Brams....

W rezultacie ze dwie godziny biegaliśmy ze Skorupiakiem po osiedlu, dziękując niebiosom, że chłopcy zdążyli zasnąć. A jak w pewnym momencie weszłam do domu skontrolować, czy Grzechot się nie obudził, to okazało się, że Rympał leży sobie wygodnie na krześle.... Nie wiem, kiedy wrócił, ale miał otwarte okno na wszelki wypadek i jak widać skorzystał.

A my jesteśmy solidnie dotlenieni przed snem.

Dobranoc.

W rodzinie znowu przybyło. Rita pojawiła się wczoraj, szybko i bezproblemowo.

Śmieszne jest to stadko maluchów. w ciągu ostatnich paru miesięcy wysypało się tego bardzo dużo, od grudnia to już piąte.

 W ten sposób moi Dziadkowie mają już, zaraz, niech policzę.... 19 prawnuków. No kuzyni kochani, do roboty! Jeszcze jedno i będzie okrągła dwudziestka :).

Dla tych, którzy chcieliby mi zaproponować, żebym się sama postarała - niech się młodsi męczą. Uważam, ze czterdziestka jest rozsądną granica na zakończenie prokreacji, aczkolwiek jeśli ktoś chce i może więcej, to proszę bardzo. Ja już przeszłam do etapu odpowiadania na milion pytań i tłumaczenia świata, i niekoniecznie chcę znowu wstawać w nocy na karmienie. Chociaż nie powiem, samo karmienie było cudne, tylko dlaczego w nocy....

 

Tak więc - witaj, maleńka!

Lało dziś pięknie i z Grzechotem uznaliśmy, że należy to wykorzystać.

Kalosze, kurteczka - i tak zaraz zdjął - i idziemy tropić kałuże.

Na szczęście matka wiedziała, gdzie są najgłębsze w okolicy, więc zabawa była przednia.

Najpierw było tak:

 

Potem było tak:

 

A wieczorem, kiedy wrócił z kolejnego spaceru, był już cały mokry i błoto miał nawet na głowie.

Cóż.

Dzieci dzielą się na czyste i szczęśliwe. On był zdecydowanie baaardzo... szczęśliwy ;)

 

Dobra matka musi wiedzieć, gdzie znaleźć odpowiednią rozrywkę dla Potomka. Znajomość okolicznych kałuż jest niezbędna!

Koty wiedzą, do czego służy deszcz.

Rozsądne stworzenia.

Wezmę z nich przykład i pójdę spać.

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 86